سیستم ROF

مبدل تبدیل فرکانس رادیویی به فیبر نوری (ROF)

از {{model.count}}

انتقال سیگنال راديویی با استفاده از فیبر نوری (سیستم ROF یا Radio over Fiber )به معنای انتقال فرکانس‌های رادیویی از طریق  فیبر نوری  است. این   دستگاه نوعی مدیا کانورتور است که ورودی آن به جای دیتای خالص از فرکانس های رادیویی درباندهای مختلف فرکانسی مانند باند UHF - VHF , ماهواره سیگنال مدوله شده را دریافت و عینا منتقل می نماید .در این دستگاه امکان دسترسی به اطلاعات اولیه وجود ندارد...

تعداد
نوع
36,500,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
ارسال رایگان

ارسال رایگان

برای خرید بالای ۱۰ میلیون تومان
جوایز ماهانه

جوایز ماهانه

تا سقف 1 میلیون تومان
تضمین اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

همراه با گارانتی معتبر
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

در 7 روز هفته

انتقال سیگنال راديویی با استفاده از فیبر نوری (سیستم ROF یا Radio over  Fiber )به معنای انتقال فرکانس‌های رادیویی از طریق  فیبر نوری است. این دستگاه نوعی مدیا کانورتور  است که  ورودی  آن به جای دیتای خالص از فرکانس  های رادیویی درباندهای مختلف فرکانسی مانند باند UHF - VHF , ماهواره  سیگنال مدوله شده را دریافت و عینا منتقل می نماید .در این دستگاه امکان  دسترسی به اطلاعات اولیه وجود ندارد.این فناوری نقش بسیار مهمی در انتقال اطلاعات بین ایستگاه‌های ارتباطی ، به ویژه در شبکه‌های مخابراتی و ارتباطات بی‌سیم دارد.                                                                                                                                                                                                       ROF  چطور کار می‌کند؟

در یک سیستم ROF، ابتدا سیگنال‌های فرکانس رادیویی از سمت ایستگاه پایه یا  منبع مخابراتی ایجاد می‌شود. سپس این سیگنال‌های رادیویی به فیبر نوری  تبدیل و از طریق فیبر نوری به دورترین نقاطی که مورد نیاز ارسال اطلاعات هستند، انتقال داده می‌شوند. در انتها، این سیگنال‌های نوری دوباره به  سیگنال‌های رادیویی تبدیل شده و توسط دستگاه‌های مورد نظر دریافت می‌شوند.

مزایا:

1. کاهش افت امواج: یکی از مزایای بزرگ استفاده از ROF، کاهش افت امواج  رادیویی در فواصل بلند است. زیرا امواج رادیویی تا مسافت‌های طولانی از  تخفیف سیگنال رنج می‌برند. اما با استفاده از فیبر نوری، کاهش این افت به حداقل ممکن می‌رسد.

2. بازدهی بالا: ROF باعث افزایش بازدهی سیستم‌های مخابراتی می‌شود. این  فناوری امکان انتقال اطلاعات به دورترین نقاط را فراهم می‌کند و به افزایش  پهنای باند و سرعت انتقال اطلاعات کمک می‌کند.

به طور کلی، سیستم ROF از ترکیب فناوری‌های فرکانس رادیویی و فیبر نوری  برای افزایش کارایی، کاهش افت امواج و ایجاد ارتباطات پایدار استفاده می‌کند. این سیستم در صنایع مختلفی از جمله مخابرات، ارتباطات بی‌سیم،  سیستم‌های ماهواره‌ای، و اینترنت اشیاء کاربرد دارد. به عنوان مثال کاربرد این سیستم در پروژه‌های FTTH به صورت دریافت سیگنال ماهواره و آنتن مرکزی در  پشت بام برج‌ها و منازل مسکونی و تبدیل آن به فیبر نوری و انتقال با فیبر نوری به داخل واحدهای مسکونی و یا تجاری می‌باشد که مزایای ذیل را دارد:         ۱ : نویز بسیار کم و کیفیت بسیار بالا  ۲ : فضای فیزیکی بسیار ناچیز برای تجهیزات در مقایسه با آنتن‌های مرکزی و ماهواره ۳ : دارای گیرنده‌های بسیار کم حجم و  با کیفیت در تبدیل سیگنال به گیرنده‌ها ۴ :خرابی بسیار کم و هزینه‌های پایین  نگهداری در مقایسه با آنتن‌های مرکزی ماهواره و UHF این تجهیز قابلیت  تامین سیگنال ۵۰ واحد مسکونی را برای دو سیگنال ماهواره و آنتن مرکزی را دارد. برای پوشش واحدهای بیشتر تجهیزات با مدل مختلف همین برند قابل تامین  بوده و در فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر با استفاده از تقویت کننده فیبر نوری پروژه ها قابل انجام می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر و راهکارهای جدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...